Pages

Wednesday, October 5, 2011

PME-ART (CAN)

HOSPITALITY 3: Individualism Was A Mistake
performans / performance
Banketisaal, 2. korrus / Banquet hall, 2nd floor
90 min
Pilet / Ticket: 3 eur

Idee ja esitus / Creation and performance: Caroline Dubois, Claudia Fancello, Jacob Wren
Heli / Sound: Radwan Gazhi Moumneh
Valgus / Lighting: Philippe Dupeyroux
Tehniline lavastus / Technical direction: Mathieu Chartrand
Produktsioon / Production: Richard Ducharme, Sylvie Lachance, Jacob Wren
Kaasproduktsioon / Co-production: PME-ART, Usine C (Montréal), FFT (Düsseldorf) Kaastöö / Collaboration: Harbourfront Centre (Toronto)
Residentuur / Residency: Playwrights’ Workshop (Montréal)
Tänud / Thanks to: Conseil des arts et des lettres du Québec, Conseil des arts de Montréal, Conseil des arts du Canada, Kunststiftung NRW, Germany
photo by David Jacques


Meie kultuuri rõhutatud individualismi taustal kutsub Hospitality 3 vaatajat mõtlema sellele, mida tähendab üksikisikute jaoks koos töötamine. Laud mahla ja suupistetega, teine laud heliplaatide ja muusikavarustusega. Struktuuri tähelepanuväärne avatus – iga etteaste on ebamugavalt erinev, kuid siiski lõdvalt võttes üks ja sama – võimaldab etenduslikku vabadust, mida trupp pole kunagi varem kogenud. Iga kord, kui nad etendavad Hospitality 3, arendatakse ja lihvitakse seda vabadust edasi. Tänu oma loomulikule tasakaalutusele esitab see olukord trupile väljakutse. Hospitality 3 on osa PME-ART’i kestvast Hospitality projektist, mis sai alguse 2007. aastal.

Keskendudes kunstilisele koostööle, on PME-ART-i töö pidev maailma küsimuse alla seadmine, julguse leidmine selleks, et öelda midagi meie praeguse ebameeldiva olukorra kohta ja seda viisil, mis oleks vahetu, kuid keerukas, etendusliku olukorra uurimine.
Caroline Dubois on koreograaf, tantsija ja kujutav kunstnik. Ta on loonud tantsulavastusi ja töötanud ka koreograafina teatrile. Viimase kahe aasta jooksul on ta töötanud koos Lynda Gaudreau ja Antonija Livingstone’iga. Caroline on kunstnike organiseeritud kunstikeskuse Centre Clark liige. Tema töid visuaalkunsti vallast on esitatud Kanadas ja Prantsusmaal.
Claudia Fancello on looja, esitaja ja õpetaja, kes baseerub Montrealis. Ta loob ka oma töid, mida on esitatud nii Montrealis kui mujal. Ta oli Solid State Breakdance’i kaasasutaja (2000-2006) ning on teinud pikaajalist koostööd Martin Belanger’iga (production Laps), Ame Henderson’iga (Public Recordings) ja Matija Ferlin’iga (Provincija). Paljud tema osaluses loodud lavastused reisivad mõjukatel festivalidel ja teatrites Kanadas ja Euroopas.
Jacob Wren on kirjanik ja ekstsentriliste performansite looja. Ta on üks PME-ART-i lavastajaid. Wren on teinud koostööd ka Nadia Rossiga (STO Union). Ta kohandas ja lavastas Wolfgang Koeppen’i 1954. aasta romaani Surm Roomas Sophiensäl’i jaoks Berliinis. Jacob oli ka koos Pieter de Buysser’iga Optimismi Antoloogia autor. Ta kirjutab regulaarselt kunstiajakirjadele ja kataloogidele. Ta viimased raamatud on Sisseharjutamata ilu, Perekonnad luuakse kopuleerimise teel ja Poliitiliselt ilmajäetute kättemaksufantaasiad.


Against the background of the over-emphasis on individualism in our culture, HOSPITALITY 3 invites the spectator to reflect on what it means for individuals to work together. A table with juice and snacks, and another cluttered with records and musical equipment. The remarkable openness of the structure – uncannily different in each show yet generally the same – allows for a performative freedom that the company has never approached before. Each and every time HOSPITALITY 3 is performed this freedom is further developed, engaged with and refined, challenging the company with its natural disequilibrium.
HOSPITALITY 3 is part of PME-ART’s ongoing HOSPITALITÉ-HOSPITALITY Project, begun in 2007.

Focusing on artistic collaboration, PME-ART is an ongoing process of questioning the world, of finding the courage to say direct and complex things about the current state of affairs, and of interrogating the performance situation.
Caroline Dubois is a choreographer, dancer, and visual artist. She has created dance pieces for her own as well as choreographies for theatre. In the last two years, she has also collaborated with Lynda Gaudreau and Antonija Livingstone. Caroline is a member of the artist-run Centre Clark. Her own works in the field of visual art are presented in Canada and France.
Claudia Fancello is a creator, performer and teacher. She presents her own work in Montréal and abroad. She was a co-founder of Solid State Breakdance (2000-2006). She has a long standing collaboration with Martin Belanger (production Laps), Ame Henderson (Public Recordings) and Matija Ferlin (Provincija). Many of the creations she has been part of are touring influential festivals and venues in Canada and Europe.
Jacob Wren is a writer and maker of eccentric performances. He is the co-artistic director of PME-ART. Wren has also collaborated with Nadia Ross (STO Union). He adapted and staged Wolfgang Koeppen’s 1954 novel Der Tod in Rom for Sophiensäle Berlin. Jacob also co-created An Anthology of Optimism with Pieter de Buysser. He writes regularly for art magazines and catalogues. His recent books are Le Génie des autres (Unrehearsed Beauty), Families Are Formed Through Copulation and Revenge Fantasies of the Politically Dispossessed.

No comments:

Post a Comment